Goscie

środa, 12 grudnia 2012

Jak zrobic komin z zabkami


 Na druty nr 4 nabralam 60 oczek i tak powstal komin-golf.A to wzor na zabki , ktore sa u gory i u dolu
                 
1-szy rz. zaczyna się na dole.
* Przer. do 1-szego markera, obrócić i przer. rz. powrotny, przer. 2 rz. przez wszystkie o.; przer. do 2-giego markera, obrócić i przer. rz. powrotny; przer. do 3-ciego markera, obrócić i przer. rz. powrotny; przer. 2 rz. przez wszystkie o.*, powt. od *-*, tj. 1 serię = 10 rz. (5 ściągaczy francuskich) z jednej strony (= dół) i 4 rz. (= 2 ściągacze francuskie) z drugiej strony (= góra).
---------------------------------------------
KOMIN:
Przer. w tą i z powrotem. Nie ma różnicy między lewą i prawą stroną, robótka jest identyczna z dwóch stron, dlatego należy zaczynać każdy rz. jakby był przer. na prawej stronie robótki.
Na druty nr 3 nabrać 60 o. włóczką BabyAlpaca Silk. Przer. 1 rz. na prawo przez wszystkie o. Obrócić, umieścić 3 markery od dołu następująco (umieścić markery bez przerabiania oczek): 1-szy marker za 12 o., 2-gi marker za 12 nast. o. i 3-ci marker znów za 12 o., zostaje 24 o. za ost. markerem.
PRZED DALSZĄ PRACĄ NAD ROBÓTKĄ PRZECZYTAĆ DOKŁADNIE DALSZĄ CZĘŚĆ OPISU!
Dalej przer. następująco od dołu: przer. A-1 przez 12 pierwszych o., następnie przer. na prawo pozostałe o. w rz. Obrócić i przer. od góry następująco: A-1 przez 12 pierwszych o., następnie przer. na prawo pozostałe o. w rz.
ŚCIEG FANTAZYJNY: po przer. 1 raz schematu A-1 z każdej strony robótki, dalej przer. schemat A-2 do końca, wszystkie o. między A-2 są przer. na prawo w każdym rz. (= ścieg francuski). Liczba oczek waha się od 62 do 68 w zależności od przerabianego rz. w schemacie. Uważać, aby markery cały czas pozostawały na swoim miejscu.
RZĘDY SKRÓCONE: W tym samym czasie, po przer. 2 pierwszych rz., przer. RZĘDY SKRÓCONE – patrz powyżej.
Dalej przer. tak samo, aż dł. robótki wynosi ok. 40 cm na górze i 100 cm na dole – dopasować po 1 całym motywie schematu A-2, zamknąć luźno.

Zszyć komin na środku tyłu, pierwszy rząd (rz. nabierania o.) do do ostatniego rzędu (rz. zamykania o.), aby szew nie był zbyt gruby.

Printfriendly

ShareThis